| Andrei112719 a întrebat:

Buna TPU.
Am o "intrebare" putin rusinoasa big grin.
Am avut orhita[inflamatia testicolului,am urmat tratamentul cu antibiotice dat de medic, si dupa ce mi-am revenit am observaT ca testicolul cu pricina si-a revenit dar la palpare se simte ca e tare(in loc sa fie putin moale). Astept un sfat de la voi.

DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi din nou la medic si explica asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să mergi IAR la medicul specialist pentru investigaţii suplimentare!
E posibil să fi intervenit o complicaţie ( spre exemplu, un nodul/chist, un abces/puroi localizat, etc. )...

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ulului_613

http://www.romedic.ro/orhita

Toate cele bune.

| Caro34 a răspuns:

Du-te la medic si nu-ti fie rusine de nimeni si nimic. Toti putem avea o problema de sanatate! Un specialist te poate ajuta mai bine!

| michelia a răspuns:

Intrebarea nu e rusinoasa, nici o boala nu e mai jenanta decit alta.
Nu te ascunde aici pentru problema ta, ci mergi la medic din nou.
Afectiunile din zona asta netrate pina la capat pot duce la sterilitate sau impotenta printre altele. Curaj!

| cornelmircea1980 a răspuns:

Du-te la doctorul de familie