| denyzo a întrebat:

Am o intrebare serioasa si care ma cam pune pe ganduri. Imi este somn in acest moment, cand sa inchid ochii peste cateva minute, nu stiu cum si ce viziuni imi apar in minte (dar nu adormisem) si ma trezesc tresarind. Mi s-a intamplat acum de 4 ori la rand.Ce mi se intampla? Va rog din suflet sa imi spuneti ce sa fac, urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DennK a răspuns:

Esti asaltat de ganduri. In engleza overthinking. Incearca sa te relaxezi mai mult in timpul zilei, si sa faci in asa fel incat totusi cand te pui seara in pat sa fii extrem de obosit.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa semnul crucii si spune un tatal-nostru, iar frica va dispare si vei dromii linistit toata noaptea.

| Catalin77945 a răspuns:

Ori ai ceva semne dubioase de paralizia in somn, in cazul in care cam asta patesti din cauza lipsei de odihna.Gen trebuie sa dormi mai mult.Partea a 2 te rogi la Allah laughing idk singura modalitate, dar, priveste partea buna, nu ai ce sa patesti.

| Madesz a răspuns:

Te uiti prea mult la seriale. Esti la fel ca mine. Si eu patesc asa. Dar mna, nu poate fi doar din cauza serialelor, zic eu. Este ciudat.

| denyzo explică (pentru Madesz):

Ceva de genu' laughing

| NoName1989 a răspuns:

Am patit si eu dar nu stiu daca este normal