| MariusMercenarul a întrebat:

am o intrebare si sper sa primesc raspunsuri sincere si serioase.

-Deci am tetrapareza spastica din nastere, am facut recuperare timp de 11 ani si am evoluat,pot sa mananc singur,stiu sa ma imbrac, merg pe bicicleta...etc deci aproape ca un om normal.(nu tremur, nu am miscari incontrolate.) restul despre boala cautati pe net.
Deci revenind la subiect am o intrebare care ma cam framanta de putin timp mai ales ca la anul fac 18 ani.
Vreau sa stiu daca o persoana cu tetrapareza spastica (ultmul grad sau chiar sfarsitul acestei boli ) poate sa faca scoala de sofer? (pun aceasta intrebare pentru ca nu am chef sa ma fac de ras in fata doctorului ) Dau Funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MartinLutherKing a răspuns:

Daca boala ta s-a sfarsit din toate punctele de vedere. Adica inseamna ca nici nu mai trebuie sa o previi, poti sa faci scoala de sofer.

PS: BRAVO CA AI LUPTAT CU BOALA! ESTI UN OM MINUNAT.

1 răspuns:
| TrentonChase a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......ina-2.html

Nu pot sa-ti trimit mesaj pentru ca sunt membru junior.