| Alexa12girl a întrebat:

Am o mare problema. De cativa ani, cam de cand am inceput clasa a V-a ( eu sunt a VIII-a) am un tic nervos: obisnuiesc sa-mi frec fata cu mainile. Din aceasta cauza mi-au aparut si cosurile si nu pot scapa de ele. Va rog frumos sa ma ajutati. Ca sa fiu sincera, sunt o persoana mai timida si introvertita. Astept cu nerabdare sfaturile voastre si va multumesc pentru atentia acordata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Obertinschi_Larisa_1997 a răspuns:

Te poți da cu niște creme pentru coșuri și în privința ticului, fă altceva cu mâinile. Găseștele o ocupație. De exemplu, poți lua o mingiuță de cauciuc și să te joci cu ea. Ar trebui să funcționeze după ce te obișnuiești.