| thekilleroftime a întrebat:

Buna tpu...am o mare problema, in zona inghinala mi-a apurut o unflatura ca un nod dedesubtul pieli ...ma doare doar la atingere.Va rog ajutati-ma cu un raspuns urgent, stiu ca trebuie sa consult un medic dar vreau sa stiu mai intai ce este aceasta unflatura. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iuliutzabulinutza a răspuns:

Si eu am avut... a durat cam 2 luni pana cand mi-am trecut. Am cumparat o crema ( nu ii mai stiu numele, dar daca mergi la farmagie te vor ajuta) si accea crema am folosit-o cam 2-3 saptamani si dupa sa desunflat, daca e foarte mare trebuie sa mergi la ginecolog, mama a avut ceva de genu si a trebuit operata, dar daca problema e ca a mea iti va trece cu un unguent dar s-ar putea sa iti mai apara tot acolo sau in alte locuri!

| thekilleroftime explică (pentru iuliutzabulinutza):

Te rog mult afla nemele cremei respective.te rog mult. ajuta-ma este cam jenant problema.multumesc

6 răspunsuri:
| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Probabil o adenopatie inflamatori (ganglion)

| thekilleroftime explică (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

O sa-mi treaca cu un unguent?

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru thekilleroftime):

Nu, dar e important sa stii de unde a aparut. gagnglionii sunt ca niste statii de filtrare sa le zicem, nu apare decat ca o reactie la un focar principal. daca zici ca e dureros as spune ca e de la o inflamatie din vecinatate. asa ca trebuie sa te gandesti ce alte simptome mai ai, si simptom inseamna orice iesit din limitele normale. gandeste-te bine si sune-mi

| iuliutzabulinutza a răspuns (pentru thekilleroftime):

Eu zic ca trece aflu pana maine numele cremei si iti zic!

| thekilleroftime explică:

Te rog frumos afla un pic numele cremei ..este totusi jenant..multumesc mult