| BolonitZze a întrebat:

Am o mare problema si sper sa o rezolv cu ajutorul vostru..Am 14 ani si transpir foarte tare. Nu stiu ce sa fac pentru ca am incercat foarte multe deodorante(Amway,Dove,Mennen speed stick, Adidas), dar nici unul nu a fost de folos, iar tratamentele naturiste(bicarbonat, otet de mere, lamaie) la fel. Nu stiu ce sa fac pentru ca nu pot purta nici o bluza mai mulata sau un tricou. Cand ies afara ma ud permanent si nu imi place ca se vede si mi-e cam jena pentru ca sunt singura din gasca careia i se intampla acest lucru. Daca imi puteti spune ce faceti voi, sau niste deodorante fte bune(nu scumpe)
Astept rapid un raspuns. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un consult dermatologic nu trebuie ocolit.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Cauți la farmacie o soluție pentru așa ceva pe bază de Formol, sau chiar formol poți folosi. Acesta reduce cu până la 70% transpirația și se aplică odată la 2-3 luni...

| leacuri a răspuns (pentru Azµre):

Atentie..formolul este extrem de toxic

| Crisstinayy12 a răspuns:

Încearcă garnier

| leacuri a răspuns:

Cea mai mare greseala sa dai cu inhibitoare gen deodorant... spala locul cu apa si o lingurita de bicarbonat de sodiu la litrul de apa...consulta un medic homeopat.

| alexab a răspuns (pentru leacuri):

Cel mai bun deodorant de pe piata cica e Spirial. Costa 39 lei si nu-l poti lua decat pe comanda(9 lei transportul). E mai mult antideodorant decat antiperspirant.

| leacuri a răspuns (pentru alexab):

Raman la parerea mea ca nu trebuie sa inchizi porii...tot ce nu se va elimina natural se va depozita in interiorul organismului si va fi si mai rau

| Azµre a răspuns (pentru leacuri):

Atunci să renunțe la mâncărurile sărate și picante...

| CadavrulVesel a răspuns:

Nu ai ce face si eu patesc asta

| pieptdepuiprajit a răspuns:

Cel mai bine e sa consulti un medic specialist. Incearca si cu niste ceai verde, poate ajuta da asta depinde de organism si difera de la om la om.