| TheRealAnonim a întrebat:

Buna TPU.
Am o mica problema. Am o vârsta cam mica pentru a ma masturba si ultima data cand am facut-o a fost ok, dar acum nu a iesit nimic, sa ma tem de chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la 14 ani este bine sa nu te masturbezi, ca nu iese sperma, ci sange si produci mai mult rau, decat bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o mare uraciune înaintea lui Dumnezeu. Să nu o mai faci! Citește Leviticul 15 de la versetul 1 în jos.

| SUpremeboy a răspuns (pentru anonim_4396):

Este normal la pubertate

| Rd79 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum asa? Elaboreaza te rog.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rd79):

Este păcat. Mai mult de atât ce să-ți spun?

Acum că știi, nu ar trebui să o mai faci.

| Rd79 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de ce este pacat? Da citatul care zice asta.

| oz_1736 a răspuns:

Incearca sa nu te obisnuiesti. Te vei obisnui ca in intimitate sa fii singur si, vei face foarte greu relatii. Vei deveni mult prea pudic

| Andreeamiruna67 a răspuns:

E destul de ok, asa zic eu. Oricine face asta
Ești fata sau băiat?