| Marry104 a întrebat:

Am o mica problema:am spatele cam stramb si as vrea sa-l indrept(cateodata am si dureri).Ce pot sa fac? Daca merg la fizioterapie o sa se indrepte? Si daca da, cam cat timp ar trebui sa merg? Cat costa o sedinta de fizioterapie?
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mai intai trebuie sa mergi la un medic ortoped pentru investigatii si recomandari.

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde cati ani ai, daca ai spondiloza/scolioza de ce grad este.
Teoretic ar trebui sa se indrepte, iar daca nu, fizioterapia este buna pentru intarirea muschilor si pentru a evita inrautatirea problemei.

Răspuns utilizator avertizat