| deeakiss_9523 a întrebat:

Am o nelamurore de care as vrea sa scap. Desi ma spal pe dinti zilnic am carii. Imi puteti spune din ce cauza pot aparea sau cum sa scap de ele? PS:Mi-e rusine si frica sa merg la dentist.
Dau funda daca ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cariile apar fiindca nu te duci la stomatolog. O masura de igiena obligatorie este o vizita la stomatolog macar o data pe an.
Nu poti scapa de ele decat mergand la medic. Nu ai motive sa-ti fie frica de stomatolog. Ar trebui, insa, sa-ti fie foarte rusine ca nu te duci la stomatolog.

| AleXxX1o a răspuns:

Poi las-o mai usor cu dulciurilewinking

| deeakiss_9523 explică (pentru AleXxX1o):

Nu ma dau in vant dupa dulciurilaughing