| EllySiAtat a întrebat:

Am o problema. Am 13 ani, ciclu neregulat. Deci, acum vreo 4-5 luni mi-au aparut un fel de bubite mici pe ambii sanii.Simteam ceva inauntru etc...Am fost cu mama la doctorita de familie, mi-a spus ca daca nu imi vine menstruatia intr-o saptamana sa merg sa fac ecografie de aia laughing. Dupa vreo 5 zile mi-a venit. Cum am spus de atunci a trecut ceva timp.Si ciclul imi venea mereu neregulat. Ba la doua luni, ba la 3. Acum ultima data a intarziat mult, si mi-a venit acum vreo o saptamana. Ieri am avut o mancarime la sanul stang, si cateodata cand ma apas simt ceva. Doar cateodata. Dureri nu am, dar acum 4 luni inainte sa merg la medic si inainte sa imi vina menstruatia aveam. Nu stiu ce sa zic. Ori mi se pare ca am ceva acolo, ori chiar am. Cand am fost la doctor acum 4 luni mi-a spus ca s-ar putea sa fie de la menstruatie.Si dupa chiar mi-a venit. De data asta voi ce credeti, e de la mentruatie sau e posibil sa am cancer la san?:-s. Am zis ca voi vorbii cu mama, dar daca merg la medic din nou nici nu stiu ce sa ii spun. Doar am avut o mancarime ieri, dar azi nimic. Nici durere, nici mancarime nimic. Sanii mei nici nu sunt inca dezvoltati nici sfarcurile nu mi-au aparut. laughing Voi ce credeti? Va rog, un sfat sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cancer de san. Cel mult niste probleme determinate de modificarile hormonale din adolescenta, motiv pentru care modificarile dipar dupa menstruatie

| EllySiAtat explică (pentru Brigaela):

Multumesc pentru raspuns happy.

| Mariana1993 a răspuns:

Buna nu e cancer dar nici normal nu e. Uite aici mai multe informatii despre ciclul neregulat -http://www.pediatrutecuci.com/2015/12/ciclul-menstrual-neregulat.html. Pup.

| Corina_Ciocsai_1998 a răspuns:

O nici sa nu te gandesti la cancer. nu te speria este ceva normal..si pe mine ma dureau sanii si este din cauza ca iti cresc sau ca te imbolnavesti..si mie nu mi.a mai venit tmp de 3 luni si m-am speriat dar nu este nimig grav doar ca asa este la inceput..noroc ceau :*