| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Am avut ciclul timp de 1 săptămână și 6 zile. Cu câteva zile înainte să îmi vina din nou am mai avut doar o zi. Așa că m-am gândit că asta a fost pentru ca sa am 2 săptămâni.
Însă nu mi-a mai venit de exact 2 săptămâni. Și peste cateva zile o sa plec la mare. In plus am auzit că dacă intri in apa de la mare o să îți vina ciclul imediat. Și îmi este frica că o să îl am atunci, nu as vrea sa nu pot intra in apa. Ce părere aveți?
P.S: Am ciclul neregulat așa că îmi întârzia de fiecare dată după 30 de zile, o săptămână. Și îl aveam o săptămână.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

1.Sangerarea se numeste menstruatie, nu ciclu! Ciclul este distanta de la prima la urmatoarea menstruatie! 2 ai putea sa faci un control la ginecologie. Poate sa fie o infectie sau o dereglare hormonala.Sauuu,mie mi s-a intamplat sa imi vina MENSTRUATIA de 4 ori intr-o luna jumatate-2 de la antibiotice. Apropo, MENSTRUATIA nu te tine 2 saptamani si nici nu le legi intre ele sa iti dea 2 saptamani laughing). Dureaza pana la 7 zile in mod normal!

| mudokins78 a răspuns (pentru Blueberry8):

Mersi!

| Anonim738384 a răspuns (pentru Blueberry8):

Nu este nevoie sa o iei ca bataie de joc. Am pus o întrebare. Presupun că TPU este un site unde trebuie sa ajuti oameni, să le dai sfaturi nu sa razi. Și chiar am avut menstruația timp de 2 săptămâni. Uite că este posibil.

| Blueberry8 a răspuns (pentru Anonim738384):

Posibil e, dar nu sanatos! Nu iau nimic in bataie de joc, doar ca citeste mai bine ce ai scris ca a zis ca ti-a venit nu stiu cand nu stiu cate zile apoi dupa cateva zile iar ti-a venit cateva zile si dupa mintea ta ti-a venit asa ca sa implineasca 2 saptamani de menstruatie! Nu exista asa ceva!

| Cazan_Adita_1998 a răspuns:

Sunt dereglari hormonale draga domnisoara