| UrsoiBanesa a întrebat:

Am o problema,am o senzatie de sufocare sau parca am ceva in gat...
Ma doare putin in piept tin sa spun ca am amigdalite "galci" de ceva vreme,am mai avut stari asa, dara parca acum e diferit ..simt mucus...(da stiu probabil scarbos) in gat si inima imi bate destul de repede (de obicei cand ma speri imi bate asa ) azi nu am mancat pentru ca nu imi era foame, am mancat niste patratele de ciocolata si am baut o gura de suc,simt ca si cum aerul ma gadila pe dinautru respir normal, dar ma panichez.Am 12 ani sunt fata ..Am luat niste ton in gura dar l.am scuipat ca nu.mi placea dar nu cred ca are lagatura cu ce am eu acum
Sa ma inhrijorez? Va rog ajutat-ma.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Da, este ceva grav. Vorbește cu părinții tăi și mergeți la urgență la spital. Nu mai amânați!

| UrsoiBanesa explică (pentru romeo78):

Imi poti spune de ce e grav?

| LaraClarice a răspuns:

Mergi la spital. Din cate spui, pare a fi infecție sau alergie. Bineînțeles, nu sunt medic.
Nu sta așa, se poate agrava.

| UrsoiBanesa explică (pentru LaraClarice):

Trebuie neaparat sa merg azi?

| LaraClarice a răspuns (pentru UrsoiBanesa):

Așa ar trebui. Medicul îți poate spune cel mai bine ce problema ai. Spuneai că ai senzația de sufocare și nu ai pofta de mancare, nu crezi că e necersar sa te consulte un medic?

| romeo78 a răspuns (pentru UrsoiBanesa):

Urgent! Sper să fi deja la doctor! Sănătate!