| Daiadaiana a întrebat:

am o problema, am un pic de celulita pe fese si un fel de vergeturi de culoare deschisa. As vrea sa-mi fac masaj acasa cu remedii naturale. Cu ce imi recomandati sa-mi fac? Am auzit ca zatul de cafea si miere este foarte buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

In primul rand, e important sa ai grija la ce mananci, la ce bei si cat bei, la miscarea pe care o faci (sa fie zilnica!) si apoi treci si la masaj. Ai aici o lista de vreo 6 tratamente care pot fi aplicate. Incearca sa le alternezi. 10 zile primul, 10 zile al doilea si tot asa. http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-celulita

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Buna. O solutie foarte ok este cafeaua verde bio. O astfel de cafea gasesti aici : http://www.nouatigaraelectronica.ro/......250gr.html

| TurboBoost a răspuns:

Decat sa dai banii aiurea pe creme lotiuni si alte remedii fantastice care nu te fac decat sa pierzi vremea, ai putea sa faci niste exercitii usoare, cu accent pe muschii din acea zona. Cred ca ar avea un rezultat mai bun.

| StanIoanaMihaela a răspuns:

Nu prea ştiu ce să faci deoarece eu nu am avut niciodata celulita. deloc.dar am o prietena care se da cu o crema anti-celulita.Incearca!winking