| almaz a întrebat:

Am o problemă cu piciorul drept, partea membrelor superioare a piciorului, în fiecare noapte pe la orele 12-01 începe să devină foarte agitat, un disconfort, nu știu cum să-l descriu, dacă mișc puțin din picior îmi trece imediat durerea pe 1-2 secunde care își revine din nou, și nu neapară trece de fiecare dată, am mai căutat pe net și am găsit așa numitul dindrom al picioarelor neliniștite, cred că ăsta îl am și eu, de și scrie că apare la persoenele cu vârsta a 3-ea, eu am 22 de ani (băiat), ziua nu mă deranjează nu simt nimic, dar noaptea îmi afectează somnul, nu pot adormi până la 3-4 dimineața, știe cineva vreo soluție? există mediamente? merciiiii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Soluții sunt întotdeauna. Medicamente nu ți-aș sugera să iei fără să faci un control.
Mergi la dr de familie și cere o trimitere către neurologie.

Sănătate!

Răspuns utilizator avertizat
| Kinda a răspuns:

Lipsa de calciu cel mai probabil.