| xTissy a întrebat:

Am o problema. De 2 zile imi curge mult lichid transparent dar pe chiloti se face galbui. Si mentionez ca am dureri usoare de burta. Ar fi o raceala? Am cam umblat prin frig. Dau funda. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate fi o raceala si chiar o infectie
Fa bai cu apa calda/spalaturi cu ceai de galbenele si musetel si apoi un control urgent la medic.
Sarbatori fericitehappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Scurgerea vagi nală alb-gălbuie" despre care spui este secreţia va ginală NORMALĂ şi o vei avea până la menopauză ( întreruperea fiziologică a ciclurilor menstruale ).

Doar că, aspectul secreţiei vagi nale normale DIFERĂ în funcţie de perioada de fertilitate în care te afli.

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.mamicamea.ro/sanatate-femei/secretia-vagi nala-normala.html

Dacă acea scurgere/secreţie NU are miros urât/deranjant şi NU este însoţită de mâncărimi sau usturimi, şi dacă are o culoare albă/transparentă ( eventual puţin spre roz ) atunci NU ai de ce să te îngrijorezi.

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/Li9mhMX.jpg