| anamia1998 a întrebat:

TPU! Am o problema de ceva timp... Am observat ca dupa ce citesc, mentionez ca in cantitati mai mari, nu mai vad clar. Vad in ceata. Oare ar trebui sa consult un specialist sau e ceva normal? Nu vreau sa ma prezint la medic fara sa am nimic!
Multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergi la oftalmolog. daca ai lumina buna si o pozitie corecta a cartii, poti citi si 12-14 ore fara nici cea mai mica problema cu ochii.

5 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Mergi la un specialist.

| Anonymy05 a răspuns:

Daca mergi la oftalmolog s-ar putea sa iti dea el ceva, dar asta daca se agraveaza.

| Aneliesse a răspuns:

Și eu am exact aceeași problemă. Da, ar trebui. Nu te juca cu sănătatea ta. Și într-un final, ce ar fi dacă te-ai asigura că ești bine chiar dacă nu ai ceva anume?☺️

| anamia1998 explică (pentru Aneliesse):

Si tie ce ti-a zis medicul? :*

| Magdaas12 a răspuns:

Încearcă să nu mai citești atât de mult dintr-o dată. Ai doar ochii obosiți