| Bree150 a întrebat:

Am o problema. De ceva timp suspectez ca as avea fobie sociala adica am majoritatea simptomelor. Nu stiu daca ar trebui sa merg la un psiholog sau psihoterapeut.
Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SuneteDeChitara a răspuns:

Psihologul doar o sa stea de vorba cu tine si nimic altceva. Mai recomandat ar fi un psihoterapeut, te poate ajuta mai mult. E bine sa iei atitudine din timp si sa nu lasi problema sa prinda "radacini" pentru ca mai tarziu o sa iti fie mai greu de scapi de lucrul asta.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat