| Goddessss a întrebat:

Buna TPU...
Am o problema. De fiecare data cand ma aplec sa ridic ceva sau fac mișcări de rotație a gâtului din dreapta in stânga sau invers sau pur si simplu ridic capul spre cer si il cobor spre pământ, ametesc cam 2-3 secunde si simt o presiune ciudata in zona occipitala a capului.
Ce sa fac? Oare e ceva grav?
Foarte des simt niste dureri destul de ciudate pe acolo. Gen nu sunt dureroase, dar ma deranjează psihic extrem de mult.Gen sunt o persoana mai sensibila si imi fac griji repede.
Credeți ca e vreo problema neorologica?
Analizele de sange le-am făcut si mi-a iesit doar calciul in minus. Daca mi-au ieșit analizele ok înseamna ca nu am nimic sau trebuie sa imi fac un rmn? E din cauza stresului sau a posturii incorecte?
Menționez ca sunt adolescenta.
Va rog, spune ti mi ce as putea face...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se pare că suferi în primul rând de o sensibilitate specială, care poate fi o calitate dacă o administrezi și o cultivi. În rest, o vizită pe la medici nu strică.

| BlackLight1987 a răspuns:

Cel mai sigur raspuns il poate oferi un medic neurolog, in urma unui rmn. Sfatul meu e sa iei o trimitere de la medicul de familie către neurologie.