| Editzelu a întrebat:

Am o problema despre care as vrea sa vorbesc cu voi pentru a-mi da cateva sfaturi.
Din nastere am avut lipsa de calciu si imi lipsesc doi dinti din fata (incisivii laterali).
Am purtat o perioada aparat dentar ca sa aduc caninii mai aproape de incisivii centrali.
Acum dupa o perioada doctorul mi-a spus daca vreau sa-mi acopar gaurile ca poate sa-mi faca o lucrare dentara insa este riscant fiindca imi poate distruge niste dintii perfect sanatosi si mai tarziu pot regreta.
Spuneti-mi va rog ce sa fac fiindca nu ma pot decide.
Dau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| samynța a răspuns:

Iti recomand sa faci ce zice doctorul...el e specialist si stie ce e mai bine pentru. tine... sau consultate cu un tutore.