| Elide a întrebat:

am o problema din ce in ce mai gravă.Din cate am citit s-ar putea sa fie anxietate deoarece am stări cand simt un gol în stomac, inima imi bate foarte tare, respiratia mi se îngreunează si imi este frica dar nu stiu de ce imi este frica. Simt ca nu imi mai pot reveni.Eu sunt o persoana puternică. Mereu am fost dar de cand am intrat in liceu ma simt foarte rau.Simt ca fac atac de panică dar nu imi provoacă nimeni si nimic starea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E probabil anxietate. Discuta cu psihologul scolii, la iceput poti fi ajutata sa o controlezi fara probleme. Mai tarziu, daca o lasi sa isi faca de cap, iti va fi tot mai greu

| sierra1 a răspuns:

Mihaela, du-te și fă o vizită psihologului din școală. Ceea ce prezinți aici, trebuie tratat face-to-face. Curaj

| Elide explică (pentru sierra1):

Nu avem asa ceva

| sierra1 a răspuns (pentru Elide):

Nu se poate, întreab-o pe dira (diru) trebuie să fie!

| zăGhost a răspuns:

Faptul ca ai anxietate sau atac de panica nu te face un om slab. De multe ori cauza poate fi genetica, la asta adaugandu-se evenimentele din viata. Ar fi bine daca ai merge la un terapeut.

| Eduard196 a răspuns:

Cu alimentatia esti in regula? Adica mananci ce trebuie?

| Elide explică (pentru Eduard196):

Nu prea

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru Eduard196):

Ce legatura are alimentatia cu anxietatea?