| anonim0017 a întrebat:

am o problema
fumez in medie 17, 18 tigari pe zi, si chiar cateodata mai mult de un pachet, as vrea sa imi cumpar o tigara electronica dar nu stiu daca voi iesii in castig, pentru ca am citit pe mai multe forumuri ca o rezerva tine 150 de inhalari "fumuri" cat cate tigari ar intra la 150 de fumuri...si nu stiu cam cat ar venii calculul pe o luna. daca ies mai bine cu cea electronica decat cu cea normala...plsss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Costul ei il amortizezi foarte repede ( din experienta proprie!) --- " acele "fumuri" masoara timpul de utilizare de la o incarcare la alta. Cumpara-ti una de buna calitate caci te scuteste, pe o perioada mai lunga, de costuri suplimentare( dupa un anumit timp, trebuiesa cumperi un atomizor nou!)--- chiar si asa, toata cheltuiala cu tigarea electronica se situeaza mult sub cheltuiala lunara cu tigarile obisnuite. Cumpar-o, caci merita!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pe termen lung se va simți diferența și financiar (și nu numai) vei ieși în câștig.
Cred nu mai e nevoie să-ți amintesc, că poți să alegi să-ți cumperi rezerve fără nicotină. În felul acesta sănătatea ta nu va avea de suferit.
Succes.

| VladimirPutin a răspuns:

Te costă de te ia dracii aia electronică

| Mimino a răspuns:

In castig iesi doar daca te lasi de fumat, castig in ce priveste sanatatea, asta in primul rand, apoi si financiar.

| n1na a răspuns:

La mine nu a functionat tigara electronica, din contra am inceput sa fumez mai mult.Am avut un gust de 3 ori mai mare de nicotina in gura si apoi nu am mai rezistat si am inceput sa fumez tigari normale si mai mult decat fumam inainte. Poate e doar la mine dar sincer e naspa aceasta tigara electronica.

| MariusCs a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine incerci sa te lasi de fumat de cant sa ati iei tigare elecronica.