| DidiBiaGa a întrebat:

Am o problemă groaznică.
Eu fiind o gimnastă începătoare (fac de 1 an) astăzi când exersam o mișcare care conținea răsturnarea pe fața m-a speriat o prietenă, iar eu am căzut pe partea dreaptă a corpului meu,,răsucindu-mi venele ".
Mă doare îngrozitor de la gât (partea dreaptă)spre umărul drept și nu stiu ce să fac...
Am încercat cu masaj,dar degeaba, lesiune nu aș crede că este...Problema cea mai mare este că nu pot dormi...
Îmi puteți da un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al medic, ca ghicitul nostru nu te ajuta cu nimic.

| aimullah123 a răspuns:

Despre treaba cu gatul ar fi o idee buna sa te vada un medic cat mai repede. O sa iti spuna el daca trece singura sau daca e nevoie de un tratament. Poate o sa iti prescrie un unguent.
Dar de ce zici ca ai o problema groaznica? Vezi ca subconstientul nu stie de gluma.