| Adriiiii a întrebat:

Am o problema. Ma doare foarte rau in partea dreapta jos sub buric. Poate fi apendicita? Mentionez ca NU am nici un alt simtom ( greata, constipatie cum am citit pe alte site-uri ) iar daca stau culcata pe o parte nu ma mai doare. Ce sa fac? Multumesc anticipat, promit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Nu mai sta pe net si fugi imediat la doctor
s-ar putea sa se agraveze daca nu, asa ca grabestete!
baftă!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai sta sa citesti pe internet du-te la doctorul de familie pentru o consultatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, probabil ai doar ulcer sau hepatita.

| Weedier a răspuns:

Du`te la doctor...

| PunkyA a răspuns:

Poate fi apendicita!
Eu m-am operat de apendicita acum 2 ani si ceva si nu am avut nici un alt simptom( de fapt m-a durut si piciorul intr-o seara, dar a fost ceva minor).
Cel mai indicat ar fi sa te duci la un doctor(macar la medicul de familie) ca sa afli sigur ce ai.

| bDaniel a răspuns:

Du-te urgent urgent la un doctor, doctor de familie, doctor cu bani orice nu sta sa citesti ce se mai zice aici straight face se poate agrava sad

| IonCucu a răspuns:

E apendicita, daca te doare rau du-te la medic pentru ca poate sa se agraveze si nici no sa poti sa te scoli, medicul o sa-ti recomande ceva sau chiar poate sa te opereze, e spre binele tau. Succes si sanatate

| gioglovanandrei a răspuns:

Poate nu-i chiar apendicita, poate a mancat mai mult.Se mai intampla sa ai astfel de dureri.Am avut si eu, dar daca durerea persista du-te la un medic.