| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a întrebat:

Am o problema medicala. In urma cu o saptamana am fost la nunta fratelui meu unde am baut cam mult cocacola. Greseala mea a fost ca si in urmatoarele zile am baut cola doar ca sa nu ma simt obosit (mentionez ca nu imi place cafeaua si nu beau). Intr-o seara a inceput sa mi se faca rau, sa am dureri de cap, ameteala, greata si febra. Urmatoarea zi am mers la medic care mi-a spus ca am faringo-amigdalita si ca trebuie sa stau acasa dandu-mi un antibiotic si niste medicamente pentru intarire. A doua zi a inceput sa ma doara destul de tare in partea stanga jos a abdomenului. Durerea merge in jos pana la testicule dar nu este o durere continua ci doar cateodata cand merg, ma misc sau stau in picioare. Exista probabilitatea sa fie o infectie sau nisip la rinichi? As vrea sa merg din nou la doctor dar a inceput scoala si este putin la neindemana. Ceva sfaturi sau diasnostice ar fi binevenite.(mentionez ca sunt baiat si am 15 ani.) MULTUMESC ANTICIPAT SI DAU FUNDA PENTRU CEL MAI BUN SFAT.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Incearca renostim(tinctura) si urogen(capsule), le gasesti la plafar, sunt din plante

| express11 a răspuns:

S-ar putea sa ai hernie, daca se lasa pe picior.asa,ca du-te la doctor!

| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 explică (pentru express11):

Sa sti ca m-am gandit si la acest aspect dar nu am nici o umflatura care sa imi confirme. Acum parca durerea a coborat si mai jos si ma doare testiculul stang.

| express11 a răspuns (pentru Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992):

Nu-i problema de umflatura, ar trebui sa te duci poate se rezolva prin tratament deocamdata.