| anaxav a întrebat:

Buna TPU am o problema un pic mai delicat sa îi pot spune așa de la un timp am palpitatii ma doare inima uneori si umarul in spate uneori clavicula tin sa mentionez cand am stările ma gandesc obsesiv la infarct si incep sa plang ma sperii foarte repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emima27 a răspuns:

Buna! Consulta medicul in privinta acelor dureri. Acele episoade in care te sperii si incepi sa plangi se numesc "atacuri de panica" si iti pot dauna sanatatii. Mergi la doctor, rezolva-ti problema si priveste aceasta situatie ca un optimist. Sanatate

2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Infarct nu, in niciun caz, eventual un stop cardiac. Daca e cineva in preajma care se pricepe la resuscitare, te-ai scos.

| Mry_Maria_2001 a răspuns:

Exista niște pastile pentru chestiile de acest gen- Magnestres. Dar indicat ar fi sa mergi la cardiolog, Electrocardiograma si toate analizele complete