| Andres2013 a întrebat:

am o problema. Urinez putin, dar foarte des sad
Am facut analize la urina, am fost la un urolog si m-a consultat la rinichi si nu am nimic.
Cand eram mai mic am avut o infectie urinara m-am pisat "sange", ceva rosu asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Cere o a doua opinie la un alt urolog si fa cateva investigatii suplimentare (examen de urina, urocultura, ecografie, urografie). Poate fi vorba de o vezica hiperactiva.

| Generalul a răspuns:

Eu zic sa mai consulti inca un urolog, nu e de joaca cu problemele medicale de orice natura. totusi, ce inseamna foarte des? de cate ori urinezi pe zi?

| Andres2013 explică (pentru Generalul):

Pai cateodata din 5 in 5 minute, si nu fac deloc, decat cateva picaturi, si cateodata la 2-3 ore.

| Generalul a răspuns (pentru Andres2013):

Poate fi piatra la rinichi sau o infectie urinara din nou. Cel mai bine sa te duci la o clinica privata.

| Andres2013 explică (pentru Generalul):

Am fost la urolog ma controlat, a zis acolo nu stiu ce ca e totu bun, m-a controlat cu aparat...
Mi-a zis ca nu am nimic la rinichi, etc.Mi-a zis sa ma duc la un psihoneurolog, ceva de genu.