| pizzahut a întrebat:

Am observat azi ca pe spate am doua pete, ca sa spun asa, de culoare rosie pe spate, una langa alta, foarte mici. Nu stiu daca sunt alunite sau cosuri.
Ma gandesc ca pana acum nu am avut alunite rosii, asa ca nu stiu daca sunt alunite sau nu. Totusi, in general cosurile imi provoaca o mica durere la atingere, aceste pete nu.
Nu m-am expus la soare, dar totusi mi-e teama sa nu fie alunite. Voi consulta un dermatolog categoric, dar mai intai doresc sa aflu parerea voastra. Vreau sa-mi spuneti ce credeti ca sunt aceste pete si daca ar trebui sa ma ingrijorez.
P.S: Nu am mai avut alunite asemanatoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreirapid a răspuns:

Cancerul de piele e cel mai periculos!
Nu are rost sa risti! Du-te la dermatolog.
Nu cred ca e nimic grav(daca spui ca nu te-ai expus la soare )!

1 răspuns:
| ForFun a răspuns:

Cand este vrba de depicmentarea pielii sau pigmentarea ei numai un dermatolog iti pate spune.Nu se stiu prea multe despre bolile de piele(cauza) si nici tratament nu prea se gaseste.Si eu am o boala de piele numai ca la mine se face pielea alba in jurul semnelor si din fericire se trateaza.Dar la tine nu pare sa fie ceva grav. Poti merge la dermatolog cu trimitere de la medicul de familie. In cazul acesta nu platesti.