| iusty12 a întrebat:

Am observat de curând că am niște vergeturi roșii pe coapsa stângă. Menționez faptul că am si celulită, ceea ce nu prea este normal la vârsta mea. Am 17 ani, 1.70 si 65 kg. Vreau să scap de acestea si aș vrea să mă apuc de aerobic și să țin o dietă. Credeți că m-ar ajuta? Am citit pe internet că sunt creme pentru vergeturi dar nu sunt sigură cât de bune sunt.
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alexandramaria78 a răspuns:

Buna! Poti incerca crema impotriva vergeturilor de la www.medicalia.ro Eu am scapat in proportie de 60% cu ajutorul acestei creme. Bafta!

| Jacquelinesama500 a răspuns:

Salut. si eu am niste vergeturi pe solduri din vina ca crestem si pielea noastra nu este flexibila, si deaceia crescand dintr-o data ni s-a rupt pielea si sincer aceste vergeturi sunt cam pe viata... si nu stiu daca se poate cu o crema sau un tratament sa treaca dar nu este imposibil, deci e bine sa te dai cu ulei de masline pe vergeturi eoarece contine vitamine si poate pielea se regeneraza, PS. uleiul de masline este cel mai bun, sper ca te-am ajutat si daca ti-a placut raspunsul te rog sa-mi dai o funda de doresti. kiss

| iusty12 explică (pentru Jacquelinesama500):

Ai incercat tratament cu ulei de masline?