| Bianca777 a întrebat:

Am postat o intrebare ieri in care spuneam ca simt o senzatie de mancarime la nivelul gatului. Am fost la medicul de familie si m-a consultat, am puroi in gat si herpes pe buza. Dar nu mi-a spus mai nimic de senzatia de mancarime. Ar putea fi legata de puroi? Doar ca este pe partea opusa a gurii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E de la ce ai. Nu ti-a dat un diagnostic?

| Bianca777 explică (pentru Wr3nch):

Am amigdalita, puroi in gat

| Wr3nch a răspuns (pentru Bianca777):

De acolo ai mancarimile. Se acumuleaza bacterii de la puroi si irita gatul.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

In copilărie si eu făceam des amigdalita cu puroi, dar pe mine ma durea îngrozitor.Consulta un medic ORL, e de specialitate si se pricepe.