| ilonik a întrebat:

am si eu o intrebare.De cand eram mai mica au inceput sa imi apara pete albe pe unghii.Ce credeti ca sunt si daca aveti vreun remediu.Eu am crezut ca este lipsa de calciu dar nu este.Help me.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ilonik98 a răspuns:

Trebuie doar sa mergi la un medic! Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

3 răspunsuri:
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.In general,in cele mai multe cazuri, petele albe de pe unghii genereaza lipsa de calciu. Daca tu ti-ai facut analizele si toate investigatiile necesare pentru a vedea daca ai lipsa de calciu, si esti sigura ca nu ai, atunci iti recomand sa mergi la un medic, pentru ca nu stiu ce ar putea fi.In orice caz, nu te speria.Nu este nimic grav, poate fi o mica problema la nivelul organismului care se trateaza foarte usor.Bafta! Sa ai o zi placuta!

| Noriela a răspuns:

Sunt niste semnale ale disfunctiilor unor organe, si dispar o data cu tratarea disfunctiilor. Un remediu nu pot sa-ti dau, cel mai bine ar fi sa fac o cnsultatie la medicwinking

| IONELA1234567890123456789090 a răspuns:

Asta inseamna ca vei avea ceva nou...