| elenaelly1234 a întrebat:

am si eu o intrebare! de curand am aflat ca am nisip la rinichi iar apoi doctorul mi-a recomandat sa beau multa apa si sa iau un medicament, dar totusi eu nu l-am luat si a inceput sa ma doara si mai rau acolo unde este zona afectata! doctorul mi-a zis ca daca nu tratez o sa mi se faca piata.acum ca vam zis ce mi s-a intamplat am 2 intrebari:
1)este prea tarziu ca sa repar?
2)daca este tarziu si as putea sa am piatra la rinichii ce o sa se intample?
dau fundita :*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Nu stiu despre ce medicament este vorba dar probabil ca ar fi bine sa asculti medicul. Si eu am nisip la rinichi si cred ca foarte multi dintre noi are asa ceva. trebuie sa consumi minim 2l apa/zi (nu sucuri) chiar daca te duci mai des la toaleta si sa eviti apa minerala Borsec. Daca ti se face piatra va fi mai greu de spart si de eliminat, plus ca doare mai tare decat la nisip. Sanatate

| diduta123 a răspuns:

Pai si un vecin de-al meu a avut nisip la rinichi si inca mai are dar trebuie sa iei medicamentele aaa... funda? happy