| bebeusha123 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare pentru fete in special(scuze pentru categorie) Azi de dimineata m-am trezit si m-am dus la baie, am incercat sa fac treaba mica dar am simtit o usturime ingrozitoare, nu am putut sa ma mai ridic de usturime...am fost la scoala prima ora pentru ca aveam teza in ora de teza am iesit d 6 ori la toaleta, usturimea esti din ce in ce mai mare si am gasit si urme de sange pe servetel..De la ce poate fi? imi cer scuze inca odata pentru categorie dar e urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Categoria e buna.Cel mai probabil ai o infectie urinara sau cistita.Nu e grav, dar e neplacut. Ceaiul din frunze de merisor, e minunat.Mergi la farmacie si intreba de un medicament ce ti-ar putea folosi.E vita sa umbli cu picioarele goale pe gresie.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut o cistita hemoragica. Fa o urocultura maine dimineata din prima urina, apoi du-te la medicul de familie pentru tratament antibiotic si antiinflamator.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie urinară ( sau o cistită ), dar poate fi vorba şi de o infecţie vaginală/vaginită...

Să mergi cât mai urgent la medicul de familie pentru investigaţii/analize suplimentare ( sumarul de urină, eventual, un control ginecologic şi test de secreţie vaginală ) şi tratamentul adecvat.

Toate cele bune şi multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil o infectie, ar trebui mers la medic, hemoroizi nu cred sa ai tu de-acum, mergi la medic pentru diagnostic si tratament.
O dupa-amiaza excelenta!

| bebeusha123 explică:

Multumesc din suflet pentru sfaturi