| Peeetro a întrebat:

am si eu o intrebare si as vrea sa ma ajutati cu un raspuns corect, daca se poate.
Am inceput o dieta care consta in a bea in fiecare dimineata inainte de micul dejun cate un pahar de apa cu zeama de la o lamaie. (dieta spune sa beau in prima zi zeama de la o lamaie, a doua zi zeama de la doua lamai..etc,pana ajung la 7 pe zi..si apoi invers) dar eu beau in fiecare dimineata zeama de la o singura lamaie pentru ca am auzit ca lamaia poate dauna inimii sau poate cauza ulcer la stioma. Stiti ceva despre asta? acum mi-e cam frica sa continui...nu as vrea sa ma imbolnavesc. ce ma sfatuiti sa fac?
multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lou222 a răspuns:

Pot primi funda? Desigur, daca esti de acord...happy

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca iti va face rau daca nu exagerezi cu zeama de lamaie, incearca si bea numai de la jumatate de lamai de acum incolo

| Peeetro explică (pentru mona):

Asa am sa fac, multumesc mult.

| Own3r a răspuns:

Faza e ca iti dauneaza stomacului si ti-l face praf.

P.S: Lou nu mai cersi funde

| Lou222 a răspuns (pentru Own3r):

Fac ce vreau, nu imi spui tu mie ce sa fac. Si vezi-ti de treaba.

| Own3r a răspuns (pentru Lou222):

Ce irascibil/a esti. Doar ti-am zis. Nu era obligatoriu...
Nu asa primesti funde si e vorba de tine si prestigiul tau...nu incontinuu funda? te rog da-mi funda...

| Lou222 a răspuns:

Si eu urmez aceasta dieta, insa folosesc jumatate de lamaie. Acest fruct este sanatos, insa in cantitati mai mici...

| Peeetro explică (pentru Lou222):

Ai mult timp de cand urmezi aceasta dieta? a dat reultate?

| Lou222 a răspuns (pentru Peeetro):

Norma, insa trebuie sa faci si exercitii fizice si sa mananci sanatos... Si slabesti cam un kilogram pe saptamana, plus ca devii si sanatoasa, iar atunci cand slabesti nu ti se lasa pielea... (partea cu lasatul pielii am citit pe net)

| Peeetro explică (pentru Lou222):

Ok, multumesc mult pentru raspuns! :*

| Lou222 a răspuns (pentru Peeetro):

De fapt eu iti multumesc:*

| Lou222 a răspuns (pentru Peeetro):

Pot primi funda? Desigur, daca esti de acord...happy