| Sebytza21 a întrebat:

Am si eu o problema care nu mi da pace. Ciclul meu menstrual mi-a venit pe data care trebuia dar durata acestuia a fost de doar 2 zile. Este posibil sa fie o sarcina? Sunt foarte speriata... Cand pot sa fac un test de sarcina ca sa stiu ca raspusul testlui este corect. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ai avut doar cateva picaturi foarte inchise la culoare, maronii, poate fi sarcina

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este posibil, atata vreme cat ai avut sex neprotejat, sunt si anse sa fii insarcinata.
Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile, de la ultima partida de sex.

| REMiXDJ a răspuns:

Ia legatura cu o doctorita ginecolog si spune-i despre ce este vorba si o sa iti spun ea ce si cum, cand sa vii la control, etc. Daca ciclul a fost mai scurt poate fi si o dereglare, asta se intampla dupa sex.Deci, daca ai facut un dus, te-ai spalat vaginal te poti duce la un control ginecologic si asta cat mai repede ca sa previi si acea posibila faza cu o posibila sarcina.O matusa de a mea e ginecolog si asta este recomandarea ce ti-o da.Cand vii de la control da-ne un semn aici.