| BarBye a întrebat:

Am si eu o problema. Nu pot sa calc pe calcaiul stang, mai precis nu pot sa calc normal pe toata talpa, pot sa merg doar pe varfuri. Daca calc pe calcai, ma doare de ma seaca la inima. Precizez ca nu m-am lovit, n-am facut nimic, pur si simplu cand m-am trezit si m-am ridicat astazi din pat, nu am putut sa merg efectiv, am crezut ca poate e amortit ceva, daca deja au trecut 8 ore de cand ma doare. Daca stau cu el asa nu ma doare, doar cand calc pe el. Pareri ceva, de la ce o fi, ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Depinde ce vîrstă ai.
S-ar putea să fie vorba de "ciocuri".(nişte crescături de calciu) care la un moment dat devin dureroase pentru că ies din planul labei piciorului. Pot fi înlăturate numai prin operaţie.

| Azµre a răspuns:

Posibil un vas de sânge spart sau poate fi altceva, du-te până la medicul de familie și vezi care e problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să nu ai ciocuri reumatice.
Du-te cel puţin până la medic şi-ţi faci o radiografie.
Te pup!

| IlincaToma a răspuns:

Durerea din calcai poate fi cauzata de mai multi factori! Cel mai frecvent cand esti f tanar, durerea este cauzata de statul in picioare prelungit, incaltaminte ne adecvata, greutate corporala mai mare decat normala! Daca durerea persista mai mult de 2-3 zile, mergi la Ortopedie!

| Beja_Gabriela_2000 a răspuns:

Si eu am 15 ani si sunt tot la fel... Ce sa fac?