| Karinnabeauty a întrebat:

Am si eu o problema si as vrea sa vad daca mai sunt si alte fete care au mai trecut prin situatia asta: luna asta mi-a venit de doua ori menstruatia, prima data a tinul trei zile si a fost foarte, foarte putin, apoi peste 9 zile de la prima mestr. mi-a venit din nou.Este primul an in care am menstruatie si nu este regulat.Este oare ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Nu este nimic anormal.
Fiind la început ai un ciclu neregulat.
Sunt persoane care se întâmplă să aibă de două ori pe lună menstruație.
Nu la toată lumea e la fel, alte fete au dureri groaznice în această perioadă.