| Lorennn a întrebat:

am un disconfort in zona intima de când am avut sex acum câteva zile și mereu simt ca vreau sa urinez.
Am avut sex protejat, însă nu știu de ce am acest disconfort și simt mereu nevoia de a urina :/?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cele mai frecvente cauze pot fi cistita(infectie urinara) sau infectia cu candida. Daca te ustura la urinat e posibil sa fie cistita.

| MPersephone a răspuns:

Daca ai usturimi cand urinezi si urinezi des, s-ar putea sa ai o infectie urinara. Ai putea avea si o alergie de la prezervativ, daca ai si secretie abundenta.

| Merry17 a răspuns:

Ai o infecție urinară. Nu e grav, se vindecă repede. Eu de obicei rezolv cu uractiv forte. Conține albastru de metilen în compoziție și e pe bază de plante. După 2 pastile încep să revin la normal

| verdec a răspuns:

Încearcă un test de infecție urinară. Se găsesc în farmacii...

| ComanescuComane a răspuns:

Probabil esti racita jos, nimic grav! Fa o baie cu bicarbonat si apa calduta si o sa vezi ca o sa fie mai bine! Nu te mai ingrijora din orice!

| Lorennn explică (pentru ComanescuComane):

Mersi! Am sa încerc