| xbox360_2907 a întrebat:

Buna TPU...as dori sa imi spuneti un tratament pentru cosuri.am destul de multe cosuri pe frunte si as vrea sa scap de ele cat mai curand. ce imi puteti recomanda? va rog mult raman datorsadsad:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

5 răspunsuri:
| kareina a răspuns:

Piseaza aspirina,apoi pune putina apa faci o pasta pe care o aplici pe frunte,o lasi sa se usuce,iar cand simti ca s.a uscat f bine, speli locul cu ceai de musetel caldut, stergi prin tamponare si repeti acest procedeu din 2 in 2 zile.Bafta!

| X a răspuns:

Multi folosesc zyneril, galbenele dar mai bine te duci la un dermatolog conteaza tipul de ten, gravitatea poate e din cauza alimentatiei sunt multi factori care pot genera!

| whiterose_5684 a răspuns:

Poti incerca cu clerasil... daca nu cu taratze...da daca ai multe multe mai bine ar fi sa te duci la un dermatolog si el iti va recomanda o crema pe care o prepara eibig grin

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| StamateAlina1987 a răspuns:

Va pot povesti din experienta mea cu cosurile si puncte negre. M-am luptat cu acnee timp de 10 ani de zile. Am mers la multi doctorii, multe produse si creme, dar nu au functionat.
Tratamentul cel mai bun pentru tenul meu care m-a ajutat sa scap de cosuri si puncte negre au fost pe baza ulei 100 % pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Deci cremele astea pe baza de ulei de arbore de ceai de la Thursday Plantation sunt minunate, mi-au curat super bine tenul iar cosuri si punctele negre au disparut.