| treidex a întrebat:

As dori un raspuns bun pentru urmatoarea intrebare : daca baiatul a introdus de vreo 3 ori penisul in vaginul fetei (fara prezervativ, insa nu a ejucuat, mai exact nu au facut sex) credeti ca e posibil sa ramana insarcinata? stiu ca doar daca lichidul intra unde trebuie poate ramane insarcinata...insa as dori pareri si de la voi. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ramane insarcinata

| Noone4u a răspuns:

Nu! Cum ai spus si tu, nu a fost sex, deci sansele ca tu sa fi insarcinata sunt foarte mici.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibil să rămâi însărcinată!

Trebuie ştiut că la dezvirginare se POATE produce o "ovulaţie SPONTANĂ" : deci, în acel moment e posibil să fi cel mai fertilă ( indiferent de perioada "normală" de fertilitate calendaristică )!

Dacă NU folosiţi prezervativ ( la fiecare partidă/număr ), atunci există RISCUL să rămâi însărcinată – indiferent de perioada de fertilitate în care te afli.

DAAA, există RISCUL să rămâi însărcinată chiar dacă nu ejaculează în tine - mai ales când te afli în perioada cu fertilitate RIDICATĂ.

Se poate rămâne însărcinată în orice perioadă, chiar dacă faci sex când eşti pe ciclu ( depinde de fiecare organism )!

Acum vreo 3-4 luni am „întâlnit" tot AICI ( pe site ) o fată care a rămas însărcinată făcând sex ÎN timpul menstruaţiei - avea 16 ani şi dorea să ştie cum poate face avort.

Deci, după cum vezi, orice se poate ÎNTÂMPLA!

În PRIMUL rând, NU se face sex FĂRĂ prezervativ, INDIFERENT câtă încredere ai în partener, sau câte „asigurări" ţi-a dat!

În cazul în care nu folosiţi prezervativul ( chiar şi pentru câteva secunde/minute ), CHIAR dacă nu a ejaculat în tine, EXISTĂ un "risc" ( de sarcină ) mai MIC - datorat lichidului preseminal, care poate CONŢINE spermatozoizi!

Lichidul preseminal este un lichid care iese cu "ceva" timp înainte de ejaculare şi poate CONŢINE spermatozoizi - numărul lor DIFERĂ în funcţie de mai mulţi factori : nivelul de excitaţie ( înainte de a ejacula ), un eventual sex oral practicat înainte de penetrarea vaginală, sau ejaculări anterioare RECENTE ( la „partide" repetate ), etc. - şi POATE produce sarcină ( mai ales dacă te afli în perioada fertilă )!

Acum depinde şi de parteneri, de motilitatea spermatozoizilor, etc! Deci, RISCUL de sarcină ar fi ( aşa cum spuneam mai sus ) de 10-15 % ( în perioada nefertilă, şi se DUBLEAZĂ în perioada cu fertilitate RIDICATĂ ) - şi se datorează acelui lichid preseminal!

Totuşi, RISCUL este destul de MARE : într-un mililitru de spermă sunt cam 30 milioane de spermatozoizi, iar la o ejaculare "normală" se ejaculează cam 2-6 mililitrii - deci, la o ejaculare normală, sunt ejaculaţi cam 60 milioane-180 milioane de spermatozoizi - din care 1 singur este SUFICIENT ca să fecundeze ovulul şi GATA, eşti MĂMICĂ!

Chiar dacă NU a ejaculat în tine, apare acel lichid preseminal, care CONŢINE spermatozoizi - chiar dacă nu conţine 180 milioane, unul SINGUR este SUFICIENT ca să rămâi însărcinată!

N-o spun eu, o spun "medicii specialişti", eu DOAR vă explic vouă!

Pentru detalii, ca să te convingi că am dreptate, VEZI linkul : http://www.contraboli.ro/......traceptie/

Lichidul preseminal poate apărea şi după un minut, NU sunt necesare 15 minute...

Lichidul preseminal apare şi este prezent pe TOATĂ durata actului sexual!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Da! oricând e posibil să rămâi însărcinată făcând neprotejat.

| Oana92 a răspuns:

Daca penisul a intrat in vagin inseamna ca a fost sex! Si da, poate sa ramana insarcinata!

| HouseHouse a răspuns:

Nu.

| DontDifferent a răspuns:

Nu n-are cum doar de 3 ori... ca sa ramai insarcinata eu zic ca trebuie vreo 2 3 ore de sex(parerea mea)

| ReiVaN a răspuns (pentru DontDifferent):

Nu esti sanatos la cap.

| JustMeBăi a răspuns (pentru DontDifferent):

Poti sa introduci si o singura data penisul, daca are sperma pe el, sunt sanse mari ca femeia sa ramana insarcinata.

| DontDifferent a răspuns (pentru JustMeBăi):

Daca are sperma pe el, dar daca nu are? baga de 3 ori si gata...

| JustMeBăi a răspuns (pentru DontDifferent):

Daca e curat nu prea sunt sanse...

| treidex explică (pentru DontDifferent):

As vrea sa mai precizez un lucru : cum a spus si DontDifferent il baga de 3 ori si gata..chiar asta s-a intamplat... baiatul l-a introdus de 3 ori ceea ce a durat cateva secunde, nu a fost consecutiv si evident nu s-a produs 'frecarea' (scuzati termenul folosit insa explic pe romaneste poate ma va ajuta mai mult in ceea ce vreau sa obtin). Penisul neavand sperma pe el, dupa parerea mea fata nu ramane insarcinata.

| DontDifferent a răspuns (pentru treidex):

Depinde si de ei doi...

| Maya89 a răspuns:

Nu ramane insarcinata asa cu una cu doua..stai linistit. happy

| Alexandru4234324 a răspuns:

Nu dar imi place ca ai fost foarte perspicace si sti de cate ori a introdus penisul in vagin.

| alecsno1 a răspuns:

Nu are cum sa ramana insarcinata daca nu isi da drumu in ia dor daca isi da drumu in ea, da ramane altfel nu