| albinutavesela a întrebat:

as vrea sa imi intocmiti o lista a fructelor si legumelor care ingrasa si care nu! multumesc happy raspuns urgent happy dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Fructele si legumele nu ingrasa chiar sunt sanatoase!
Daca vrei sa slabesti nu uita sa faci miscare cel putin 30 de min pe zi sa bei cel putin 2l de apa.
Good luck! :*

| Nickname1890 a răspuns (pentru Latinmoon):

Te inseli, cam orice aliment poate sa ingrase, deca este consumat in exces. Iar fructele mai ales pot sa ingrase deoarece contin zahar. Iar zaharul cum stii si tu ingrasa.

| Latinmoon a răspuns (pentru Nickname1890):

Normal ca ingrasa orice dar asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa mancam nimic.
Putin din fiecare este perfect!winking

| Nickname1890 a răspuns (pentru Latinmoon):

Normal, dar multi au impresia ca daca se umfla cu fructe si legume nu se ingrasa ceea ce este gresit. asta am vrut sa subliniez big grin

| Latinmoon a răspuns (pentru Nickname1890):

Daca fac mult sport dupa aceea sansele sunt slabe! :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te convingi tu aici care:
http://www.lyla.ro/diete/tabel-calorii-legume-si-fructe/
Te pup!

| AdrianVoicu a răspuns:

Nu mai manca fructe ba as nesatatoase iti mucegaesc dinti in gurda daca manci frcute rolling on the floor

| vare a răspuns:

Pructele si legumele nu ingrasa