| superpissy40 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu un sfat, daca stiti si puteti : de ceva timp m-au muscat tantari pe diferite zone de pe picioare, da, recunosc ca m-am scarpinat si mi-au ramas semne si cu orice crema m-as da, nu dispar(nu sunt multe, ca numar sunt in jur de 5 in total pe ambele picioare si pana acum m-am dat cu arnica si cu propolis si nu vad cam nicio imbunatatire). Ideea e ca eu am si o piele mai sensibila si ma gandeam sa fie o crema care sa nu afecteze mult elasticitatea ei. Ma mai gandeam si sa ma bronzez(sa stau mai mult la soare) ca sa se mai estompeze. Ce solutii aveti? Va multumesc din suflet!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine intreaba si tu medicul de familie si arata i bubele de pe picioare, ca el sa vada si sa i ti dea un tratament, este usor de spus nu te mai scarpina, ce varsta ai?

2 răspunsuri:
| Norti0013 a răspuns:

În momentul în care te înțeapă un țânțar dai rapid cu spirt și lași asa nu te scarpini. Asa e cel mai recomandat