| Dilaa98 a întrebat:

As vrea sa slabesc putin in zona soldurilor( nu pot sa zic ca sunt grasa, dar nu prea suport forma ovala laughing ), imi puteti spune si mie ce exercitii sa fac, pe care sa le pot executa acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| AlbaAura a răspuns:

Abdomene.Cu aceste exercitii dai jos grasimile de pe solduri, coapse si burtica.Incepe din prima zi cu cate 30 si cresti treptat in fiecare zi cu cate 10.Nu exagera in primele zile pentru a nu face febra musculara. Exercitiile le poti face ridicandu-te in sezut cu mainile la ceafa sau stand pe spate si ridicand picioarele. Pune o paturica pe covor si da-i bataie. Dupa cateva zile cand te vei obisnui, fa aceste exercitii ori de cate ori ai timp.Completeaza si cu alte miscari. Oricare iti pun in miscare muschii fesieri si abdominali.

| LucySilvyu a răspuns (pentru AlbaAura):

Abdomenele nu ard grasimea!

| AlbaAura a răspuns (pentru LucySilvyu):

Nu e nevoie sa arda grasimea.Nu este grasa.E un exercitiu ce tonifica si intretine musculatura si care daca il practici chiar dai si din celulita jos.Isabela a intrebat ce exercitii poate practica acasa.I-am raspuns strict la obiect. Oricum, completarea care o faci e binevenita.

| Dilaa98 explică (pentru AlbaAura):

Ai dreptatetongue

| LucySilvyu a răspuns:

Abdomenele nu ard grasimea! Alearga, pedaleaza si vei reusi!
Bafta! :*

| LucySilvyu a răspuns:

Http://www.eva.ro/......55.html... Ai putea incerca asta.Cate 10 min pe zi e perfect!

| Cosmin86 a răspuns (pentru LucySilvyu):

Ce ma amuza toti cu 10 minute ale lor laughing

Cardio se face 30-60 de minute daca vrei sa fie eficient.

| LucySilvyu a răspuns (pentru Cosmin86):

Prietene,mai citeste si tu pe net, ca te amuzi degeaba!winking

| LucySilvyu a răspuns (pentru Cosmin86):

Si nu sunt asa usoare cum crezi tu ca sa faci 30-60 minute.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LucySilvyu):

Citeste articoul DAT DE TINE, scrie sa aloci macar 30 de minute. Sau ai dat copy/paste ca un robot, fara sa ai habar despre ce e vorba?

Deci mai citeste tu, in primele 15-20 de minute este consumata energia din mancare, glicogenul din ficat, etc. Abia apoi treci pe modul de ars grasimi.

De-aia antrenamentele aerobice/cardio trebuie sa dureze MINIM 20 de minute.