| adina123 a întrebat:

As vrea sa stiu cat costa o operatie cu laser pentru miopie la ambii ochi, tinand cont ca dioptriile sunt destul de mari :
-7, 25 si -7, 50?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Operatia costa intre 400 si 1.200 de euro pentru fiecare ochi, dar vezi ca pentru a-ti face operatia trebuie sa ai peste 18 ani si dioptriile stabile (sa nu se mai fi schimbat deloc in ultimii doi ani).

| adina123 explică (pentru AlexandraEpureanu):

Am facut 18 ani, iar diptriile s-au stabilit de vreo 3-4 ani. exista riscul ca operatia sa fie una esuata sau sa imi pierd de tot vederea?

| AlexandraEpureanu a răspuns (pentru adina123):

Riscuri exista intotdeauna (de asta nici nu se face la amandoi ochii simultan), dar sunt foarte mici... cumva similare cu riscurile de a muri in urma unei operatii de apendicita... deci poti sa o faci linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 500 euro/ochi in sus, depinde de clinica, de reputatia doctorului.