| DeshiBebe a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu cat de tare doare cand iti scoate o masea cariata?:o Ca trebuie sa imi scot maseaua cariata si imi este frica de dentistcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreyFsk a răspuns:

Nu doare crede-ma, iti face anestezie si nu vei simti nimic. happy Tine ochii inchisi si totul va decurge perfect. Nu trebuie sa iti fie frica deoarece iti va face o injectie in gingie care va amortii locul unde ai tu maseaua si nu vei simti i nimic in timpul extractiei. Oricum, tu tine ochii inchisi si incearca sa te gandesti la altceva. Multa sanatate! Si mai usor cu sucurile acidulate si dulciurile.

| DeshiBebe explică (pentru AndreyFsk):

Multumesc pentru raspuns si pentru sfat, am sa o las mai usor cu dulciurile si cu sucurile!:*

| AndreyFsk a răspuns (pentru DeshiBebe):

N-ai pentru ce! Multă sănătate!

| DeshiBebe explică (pentru AndreyFsk):

Mersi la fel!

6 răspunsuri:
| DiaAndra a răspuns:

Deci...daca te duci la un dentist bun care iti face o anestezie buna n-o sa doara deloc big grin

| DeshiBebe explică:

P.S Si mai vreau sa stiu si cat de tare doare cand iti plombeaza maseaua big grin

| Gabryel133 a răspuns:

99% iti va face anestezie, daca nu, ii spui tu si nu o sa te doara deloc