| Ivanov_Andreea_1995 a întrebat:

As vrea sa stiu daca produsele din gama Gerovital Stop Acnee, dau rezultate in cazul acneei? in special comeodoane si inflamatii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CCarmencita a răspuns:

Pana mergi la medicul dermatolog ca sa-ti prescrie un antibiotic, pentru ca acneea din interior se vindeca, incearca sa te speli seara pe fata cu un sapun de copii, apoi o tamponezi cu un prosop curat. Unge-te cu crema Brevoxil doar pe zonele afectate, dar ai grija ca decoloreaza unele lucruri, asa ca citeste cu atentie prospectul. Dimineata dupa ce-ti speli fata si o tamponezi cu prosopul, unge-te cu crema La Roche-Posay Effaclar H. Fetele de perne se schimba des, la fel si prosoapele. Nu pune mana murdara pe fata si mai ales nu stoarce cosurile. Sfatul meu este sa mergi la un medic dermatolog neaparat, doar asa vei scapa de acnee.

| madyx1 a răspuns:

Buna, acum depinde daca ti-lea recomandat un deratolog sau le folosesti tu fara a intreba un dermatolog. Si eu am probleme cu acneea si tot asa am folosit tratamente fara sa ma consult cu un deramatolog si mi sa agravat acneea. Acum cum consideri tu dar ai grija. Sper ca t-ea ajutat respunsul meuwinking