| Rienmedire a întrebat:

Buna TPU! As vrea sa va intreb: exista oare creme care reusesc sa faca cicatricile sa arate mai bine? Dau funda celor care au incercat si imi spun ce parere au despre aceste creme!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

De existat există, rezultatul depinde de stadiul și cauza lor.

| Dismally a răspuns:

Crema nu dar exista role dermatologice care sunt mult mai eficiente.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca cicatricile sunt proaspete se pot ameliora sau estompa cu creme cicatrizante, de ex Raniseptol Gel care e si buna si ieftina.
Daca sunt cicatrici vechi scapi de ele numai cu proceduri la dermatolog, de ex cu laser

| Eireann a răspuns:

Ce fel de cicatrici, cum s-au produs, unde sunt localizate si de cata vreme sunt? Leziunile produse prin arsuri ( flacara, obiecte sau lichide fierbinti) sunt cele care de obicei lasa cicatrici vizibile si care pot sa fie ameliorate prin proceduri cu laserul. In rest crema de galbenele si eventual amestecata cu fiole de vitamina E aplicata pe cicatrici mai vechi poate sa le imbunatateasca aspectul oarecum.

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Salut, exista creme speciale pentru asta, insa nu-ti recomand sa dai banii pe ele, deoarece sigur ai o crema de galbenele prin casa, care ajuta exact la fel, am folosit-o si chiar m-a ajutat.

| flynn01 a răspuns:

Se poate masca și cu fond de ten.