| Xalion a întrebat:

Astazi am avut o extractie dentara cu operatie. Peste o saptamana trebuie sa ma reintorc la dentist pentru a-mi scoate firele de la sutura. Voi primi iarasi anestezie sau totul va avea loc fara? Si daca da, cat de tare doar dupa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Hey! Mi-am scos maseaua de minte recent si saptamana trecuta mi-au scos atele.
Mi-au pus un servetel sub barbie si mi le-a scos simplu si fara durere
(Plus ca nu mi-au cerut niciun ban laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu am fost operat de apendicita ( stiu ca nu are nici o treaba cu dantura ) mi-am scos firele singur acasa cu o zi inainte. Rana este inchisa deci nu o sa doara, deci nu ai nevoie de anestezie. Funda?