| XKiduuXD a întrebat:

Buna,TPU! Astazi dimineata,cand m-am uitat in oglinda am vazut ca mi-a aparut o mica bubita deasupra buzei de sus,aproape de mijloc. Ma doare putin cand strang din buze,nu se observa de la un metru, dar de aproape se vede. Ce ar putea fi? Crema de galbenele sau strugurelul ar fi bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rocket1204 a răspuns:

Buna! Daca este numai o bubita, atunci nu trebuie sa te ingrijorezi. Porbabil este un cos sau o mica iritatie. Daca in decursul zilei iti apar si altele, atunci trebuie sa luam in calcul o alergie, o afectiune dermatologica, o insensibilitate la anumite produse pe care le-ai folosit si ar putea cauza aparitia mai multor bube etc. Monitorizeaz-o si pastreaza igiena locului, nu pune mana des si unge-te cu crema de galbenele. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Hello12345 a răspuns:

Probabil e un herpes. Du-te la farmacie si cumpara plasturi speciali pentru asa ceva. Bafta!