| joghu22 a întrebat:

Astăzi merg la oftalmolog deoarece am ochiul roșu fiindcă când mi-am comandat lentilele de contact noi, am observat ca este cutia desfăcută( așa venise) și a intrat praf dar am zis ca o curat și trece, însă mi-a făcut ochiul roșu. Prima data am avut lentila defecta la ochiul drept, dar am pus picături și a trecut, După aceea am inversat lentila defecta la ochiul stâng care era bine sa văd dacă face la fel și la fel a făcut. Și astăzi merg la consult și îmi este frica sa nu îmi interzică sa nu mai port lentile...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Probabil lentilele erau de proastă calitate.
Așteaptă să vezi ce zice medicul.

| adryang78 a răspuns:

Dacă până acum ai purtat lentile de contact și n-ai avut probleme, înseamnă că de vină este proasta calitate a produsului, mai ales că era și desfăcut pachetul.
Oftalmologul îți va oferi soluții pentru îmbunătățirea situației, n-are de ce să-ți interzică să porți lentile de contact. Probabil va trebui să comanzi altele.

| joghu22 explică (pentru adryang78):

Port lentile de 2 ani și pana acum nu am avut nicio problema, am respectat întocmai igiena.

| adryang78 a răspuns (pentru joghu22):

Exact. Mi-am dat seama din exprimare că nu este prima pereche. Nu văd de ce ți-ar interzice oftalmologul să mai porți, din moment ce este un caz izolat cauzat de proasta calitate a noilor lentile.