| Oxymorone a întrebat:

Buna,TPU. Astazi nu m-am simtit prea bine de dimineata,am avut o cadere de calciu,am lesinat. Am stat intinsa jos,pe gresie cam 3, 4 minute si dupa 2, 3 ore am inceput sa simt o durere in spate,in partea superioara a coloanei,in zona plamanilor. Atunci cand respir adanc,simt o durere usoara,nu ma doare doar spatele,ci si mainile din umar,muschii acestora. Ce pot face? Nu mai suport durerea asta.

P.S: Nu m am lovit in cadere in zona spatelui, asa ca nu poate fi caderea cauza durerii.

Dau funda pentru un raspuns folositor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Du-te cat mai repede la doctor..nu mai sta asa ca nu e bine. Nimeni nu poate sti ce ai exact decat medicul.Trebuie sa faci radiografie la coloana sa vezi daca ai probleme cu spatele.Iar despre caderea de calciu, multi oameni se lupta cu problema aceasta deci trebuie sa te duci la medicul de familie sa-ti prescrie calciu si ce mai este nevoie.Iar mainile te pot durea din cauza cazaturii..Nu poti gasi raspunsuri aici pentru probleme medicale ci doar sfaturi, tot la medic trebuie sa ajungem.Nu mai ezista caci sanatatea nu este de joaca pentru ca fara ea nu putem face nimic iar unele probleme netratate la timp, pot fi definitive.Insanatosire grabnica!

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Asta trebuie sa stie un medic de familie, nu pui intrebari la TPU! Du-te repede insotiot de cineva pana la medicul de familie pentru consultatie si tremitere de urgenta la un alt medic sa consulte si sa se vada ca daca are nevoie de internare si tratament sau chiar o posibila operatie!